Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Web tasarım çok kapsamlı bir iş. Ve müşterilerimizin genelde akılarında soru işaretleri olabiliyor. Bu soru işaretlerini gidermek adına web tasarım ile alakalı sıkça sorulan soruları cevapladık. Eğer ki sorunuza cevap bulaşmamış iseniz iletişim adreslerimizden ulaşarak sorunuzu iletirseniz memnuniyet ile cevaplarız.

Web tasarım aşamasında profesyonel çalışıyorum. Tasarlayacağım her web siteye önem veriyor ve amacına ne uygun şekilde tasarlıyorum. Web tasarımın her aşamasında müşterilerimin fikirlerini alarak web sitenizi tasarlıyorum. Beğenmediğiniz alanları siz beğenene kadar düzenliyorum. Web sitelerinizi Google ve Yandex gibi arama motorları ile uyumlu çalışması için SEO uyumlu kodluyorum. Marka, Firma ve Kuruluşunuzu en iyi şekilde temsil edecek web siteye sahip olmanız için tasarıma başlamadan önce sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz ediyorum. Web sitenize girecek ziyaretçilerin stabil ve kullanışlı bir sitede olduklarını hissettiriyor ve en trend tasarımlar ile web sitelerinizi hazırlıyorum. Müşterilerime web siteyi teslim etikten sonra destek sağlıyorum. Web sitenizin yönetim panelinin kullanışı için talebiniz doğrultusunda ücretsiz destekler veriyorum. 

Web site tasarımı sizlerin isteklerinize göre değişmektedir. Web site maliyetini hesaplamak için sizlerin taleplerini dinliyorum. Ve fiyat hesaplaması yapıyorum. Bu hesaplamada web sitenizin türü, çalışma saati, yazılacak özel kodları göz önüne alarak bir fiyat hesaplaması yapıp sizlere iletiyorum.

Web sitenizin türüne bağlı olarak bu süre değişmektedir. Örneğin bir işletmenin web sitesi ortalama 7-15 gün arasında sürmektedir. Fakat talepleriniz ve sayfa sayınız artıkça bu süre uzayabilmektedir.  Bu sürecin uzamasında rol alan nedenler genelde görsel, video, doküman gibi metaryallerin temin süreci ile alakalı. Örneğin web sitenize eklenecek “Hakkımıza” “Biz kimiz” gibi yazıların hazır olması tasarım sürecini hızlandırmaktadır. Genelde müşterilerimiz web site kurdurmaya karar verince işletmesi ve kuruluşu ile alakalı dokümanları geç iletebiliyor. Veya bu dokumanlar hazır olmayabiliyor. Fakat ben tasarıma başlamadan müşterilerime web sitemiz için gerekli dokümanların listesini iletip süreci hızlandırıyorum.

Hayır, web sitenizin ücretini sadece bir kez ödersiniz, ödeme yapıldıktan sonra web sitenin sahibi siz olursunuz. Web sitenizin alan adı(domain) ve barındırma hizmeti(hosting) için yılık ücretler ödersiniz. Bu ücretler genelde ortalama bir site için 300 TL ve üzeridir. Barındırma ve domain isteğe bağlı SSL harici ücret ödemeniz gerekmez. 

Web sitenizin amacına yönelik bir tasarıma sahip olması ve SEO uyumlu hazırlanmış olması gerekiyor. Örneğin bir kullanıcı web sitenize girdiği zaman kolay bir arayüz ile karşılaşır ise web sitede geçireceği süre artar. Web sitenize giren ziyaretçileriniz aradığını kolaylık ile bulabilmeli ve web sitenizden hemen çıkmamalı. Genelde başarısız sitelerin tasarımlarının kötü olması ziyaretçi kaybetmesini sağlıyor. Web sitenize giren kişiler kısa bir süre kalıp web sitenizden çıkıyor ise bu sıralamanızda da ciddi bir etki edecektir. İyi bir sitesine sahip olmanız için en önemlisi ise doğru bir web geliştiricisi ile çalışmanız gerekmektedir. 

Evet, web siteleriniz tamamen mobil uyumlu tasarlanmaktadır. SEO’da çok önemli olan mobil uyumluluğu son derece dikkate alarak web sitelerinizi tasarlıyorum. Mobil uyum(Responsive) tasarım için her han gibi bir ek ücret talep etmiyorum. Çünkü internet kullanıcılarının ciddi bir oranı telefondan internete erişmektedir. Ziyaretçileriniz kötü bir çözünürlükte web sitesini görüntülüyor ise o web siteden hemen çıkabilir. 

Türkçe yönetim paneli ile web sitelerinizi düzenleyebilecek hatta geliştirebileceksiniz. Bu yönetim panelleri ile web sitenizde içerik paylaşabilir ve içerikleri de düzenleyebilirsiniz. Eğer bu tip düzenleme ve güncelleme işlemlerini bizim takip etmemizi istiyor iseniz tüm bu düzenlemeleri sizin yerinize yapıyoruz.

Evet, web siteleriniz semantik hazırlanmaktadır. Genel SEO ayarları yapılarak sizlere teslim edilir. Fakat SEO çok kapsamlıdır sizlerin hedeflerini ve ulaşmak istediğiniz kitleyi göz önüne alarak ek SEO çalışmaları da yapmaktayım. 

Evet.. Sizin yerinize hosting (harındırma hizmeti) ve domain (alan adı) seçimini yaparak gerekli tescil işlemlerini gerçekleştiriyorum. Yılık ücretleri vardır ve uzatılması gerekmektedir. Zamanı geldiğinde gerekli uzatma işlemlerini sizlerin yerine gerçekleştirmekteyim. 

Evet.. Web sitenizi düzenleyebilir ve geliştire bilirim. Sizlerin istekleri doğrultusunda tasarımını değiştirebilir ve SEO ayarlarını yapılandırabilirim. Web tasarım trendleri zaman geçtikçe değişmektedir. Eğer ki eski ve kullanıcı odaklı bir tasarımınız yok ise web siteniz ziyaretçi kaybedebilir. Web sitenizi en güncel tasarımlar ile yeniden inşa edebilirim!

Öncelik ile kullanıcı odaklı bir tasarım yapmaya özen gösteriyorum. Web sitenize giren ziyaretçilerinize işletmenizi ve kuruluşunuzu en iyi şekilde yansıtacak bir tasarım ile hazırlıyorum web sitelerinizi. Bu aşamada SEO uyumuna da bir hayli dikkat etmekteyim. Web sitenizin hızlı olması için en temiz şekilde kodluyorum. Tasarım aşamasında müşterilerimin daima fikrini alıyorum. Sizlerin beğenmediği veya değiştirmek istediği alanları özen ile düzenliyorum. 

Beğenmeme durumunuzun olmayacağını öngörüyoruz. Çünkü tasarımın aşamasında her bir adımda müşterilerimin fikrini alıyorum. Sınırsız revizyon avantajınız ile beğenmediğiniz her alanı siz beğenene kadar düzenliyor ve onarıyorum. Ben müşterimin beğenmediği bir web siteyi asla o beğenene kadar teslim etmemeyi bir iş misyonu olarak benimsedim. 

Evet.. Müşterilerime satış sonrası her konuda destek sağlıyorum. Web siteniz ile alakalı yaşayacağınız problemleri çözüyor. Düzenlemek istediğiniz alanlarda yardımcı oluyorum.