WooCommerce XML Ürün Yedeği Alma ve Geri Yükleme

YouTube video

Wordpress eklentisi olan WooCoomerce ürünlerini XML formatında yedek alıp tekrar yedeklerimizi yükleyebiliriz. Bunun yanı sıra yazıları ve sayfaları da yedek alıp tekrar yükleyebilirsiniz. Dilerseniz bu adımlarımızı videomuzu izleyerek de yapabilirsiniz.

XML Yedeği İle Neler Yapabiliriz?

Ürünlerimizi web siteye eklemek baya bir zahmetli. Web sitemizde oluşacak olası bir hatada ürünlerimizi kaybetmemek için yedeklemek önemlidir. Veya ürünlerinizi toplu silmek istiyorsunuz ve sonra tekrar eklemeyi düşünür iseniz yedeğinin bulunması sizleri büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

1- Wordpress admin panelimize giriş yapıyoruz, Araçlar > Dışa Aktar‘ı açıyoruz.

xml yedek alma adim 1

2- Dışa aktarılacakları seçinden Ürünleri seçiyor ve ardından Dışa Aktarma Dosyasını İndir butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra yedeğimiz iniyor.

xml yedek alma adim2

XML Ürün Yedeğini Geri Nasıl Yükleriz?

Araçlar > İçe Aktar > Wordpress içe aktarıcıyı kuracağız daha önceden kurmuş iseniz “İçeri aktarıcıyı kur” yazar kurmamış iseniz “Şimdi Kur” seçenekleri çıkar. İlk defa kuracaksanız şimdi kur seçeneğini seçip ardından içe aktarıcıyı çalıştır diyoruz. Dosya yükleme sayfası açılınca “Dosya Seç” alanına XML yedeğimizi seçip “Dosya Yükle ve içe aktar” butonuna basıp ürünlerimizin yedeklerini içe aktarıyoruz.

Bu makalemizde WooCommerce XML Ürün Yedeği Alma ve Geri Yükleme konusundan bahsettik eğer ki yedek almada sorun yaşıyor iseniz bizler ile iletişime geçerseniz sizlerin yerine yedeklerinizi alabiliriz.


İlgili Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir