Wordpress LocalHost Kurulumu 7 Adımda

Merhabalar, bu yazımızda LocalHost’a Wordpress kuracağız. Localhostu kuracağımız programın ismi ”Ampps” Dilerseniz bu aşamaları makalemizden veya aşağıda bulunan Youtube videomuzu izleyerek devam edebilirsiniz.

YouTube video

  1. Öncelik ile Wordpress indirmemiz gerekiyor. Sizlere vermiş olduğumuz linkten indirebilirsiniz. Birincil kaynaklardan indirmeniz gerekmektedir arkadaşlar. Bilmediğiniz ve güvenmediğiniz kaynaklardan indirmemenizi öneririz. Web sitenize Shell ve benzeri virüsler bulaşabilir.
  2. LocalHost programının dosya yöneticisine girip içerisine yeni bir klasör açıp indirmiş olduğumuz Wordpress dosyalarını içerisine atacağız.
  3. Tarayıcımızı açıp localhost/Açmış-Olduğunuz-Klasör-İsimi açmış olduğunuz klasör ismini / işaretinden sonra yazmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınızda kurulum ekranı geliyor ise PhpMyAdmin’e girmeniz gerekmektedir.
  4. PhpMyAdmin’e girmek için localhost/phpmyadmin yazıyoruz. Giriş bilgilerimizi yazıyoruz. Ampps localhost programımızın giriş bilgileri Kullanıcı adı: root Şifre: mysql şeklinde giriş yapabilirsiniz. Kullandığınız programa göre şifreleri değişebilir. Genelde root root şeklinde de olabilir.
  5. PhpMyAdmin’e girdikten sonra yeni bir Veritabanı oluşturmamız gerekmektedir. Solda yer alan yeni kısmına basıp veri tabanına bir isim verip oluştur seçeneğine basarak oluşturuyoruz.
  6. localhost/wordpress-barınan-klasör-isimi adresine girip wordpress kurulumuna oluşturduğumuz mysql adını kullanıcı adına ise root şifreye mysql yazıyoruz. Bunlar sizin kullandığınız programın phpmyadmin bilgileridir.
  7. Devam ettikten sonra sitemizin bilgilerini gireceğiz. Sitenin ismini, kullanıcı adınızı, şifremizi ve mail adresini yazacağız.

Bu adımları başarı ile yapmış isek Wordpress sitemizi LocalHost’a başarı ile kurmuş olacağız. Sorun ve problem yaşamanız durumunda yorum kısmında bizlere bildirebilirsiniz.


İlgili Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir