Wordpress Web Site Neden Yavaşlar?

Wordpress web site yanlış tasarlandığı zaman hız problemleri oluşmaktadır. Hız problemleri genelde yanlış tema seçimi, yüksek fotoğraf boyutları, fazla eklenti kullanımı ve hatalı kodlardan dolayı oluşmaktadır. Bu sebeplerin yanına birde Hosting eklenebilir. Doğru hosting seçimi de web sitenin hızında çok ciddi etki etmektedir.

Hosting Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Wordpress için linux hosting seçmelisiniz. Alacağınız hostingin kaynaklarının wordpress için yeterli olmasına dikkat edin. Bilinmeyen ve güvensiz firmalardan hosting almayın. Güvenilir ve teknik desteği iyi olan firmaları tercih edin.

Fotoğraf Boyutlarını Nasıl Küçültmeliyiz?

Bunu konuyu Görsel Optimizasyonu ve SEO Ayarları İçin 5 Önemli İpucu makalemizde anlatmıştık. Yine de kısa bir özet geçelim 🙂 resimleri sıkıştırmanız gerekmektedir. Veya wordpress de mevcut olan sıkıştırma eklentilerinden yararlanabilirisniz.

Nasıl Bir Tema Seçmeliyim?

Web sitenizi fazla yormayacak bir kaliteli tema tercih etmelisiniz. Örneğin blog sitesine e-ticaret teması kurmamalısınız. Web sitenizi yormayacak temaları tercih etmelisiniz. Temanın crackli warez olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz dosyaları her zaman birincil kaynaklardan indirip kurmalısınız. Crackli temalarda olan zararlı yazılımlarda web sitenize reklam ekleyerek hız problemlerine yol açabilirler

Eklenti Tercihlerim Nasıl Olmalıdır?

Web sitenize ihtiyacınız olmayan eklentiyi kurmayın. Yaşadığınız problemleri her zaman eklenti ile değil kod ile çözmeyi deneyin. Eklentiler wordpress için yüktür. Çok fazla eklenti olması web sitenizi yavaşlatacaktır.

BONUS

Web sitenizi hızlandıracak bir kaç eklenti mevcuttur.. Örneğin Perfmatters ve Wp Rocket gibi cache eklentileri kullanabilirsiniz. Bu sayede siteniz daha hızlı açılıp hız sitelerinden daha çok puan alacaktır. Web sitelerinizin çok yavaş açılması sitenizin indeks almasında da problemler yaratacak Google botlarının sitenizde tam olarak taramayı başarılı yapamamasına neden olacaktır. Bu yüzden sitenizi hızlandırmanız gerekmektedir. Web siteniz çok yavaş ve hızlandırmakta problem yaşıyor iseniz bizler ile iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.


İlgili Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir